Doba pocovidová
Novinky

Doba pocovidová

26.04.2021

V posledním měsíci jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po nových zaměstnancích do kmenového stavu. Je nyní nad slunce jasné, že se ekonomika začíná vzpamatovávat a začínáme sledovat zájem českých zaměstnavatelů o zaměstnance do kmene z Ukrajiny s příjezdem na podzim roku 2021.

S ohledem na to, že uplynulý rok byla poptávka po nových zaměstnancích velmi nízká, je nabídka uchazečů na Ukrajině ve velkém převisu, hlavně z řad manželských párů, uchazečů bez potřebné praxe či s vzděláním, u kterého nenacházejí pracovní uplatnění v zemi původu, tedy ideálních uchazečů na pozice, bez požadavků na vzdělání, praxi či pohlaví.

Využijte tohoto období a začněte tvořit rezervy. I díky nižším počtům žadatelů o Zaměstnaneckou kartu jsou nyní čekací lhůty na podání žádosti ve Lvově velmi krátké a průměrná doba ke schválení žádosti se nyní pohybuje na pouhých 48 dnech. Od náboru ve lvově, po příjezd do ČR tak zaměstnanci mohou být k dispozici do 72 dnů! Nicméně pokud tvoříme rezervu, je možné využít kombinace doby, ve které probíhá schvalovací proces, doby určené k obdržení víza, celé platnosti víza a zaměstnance přivážet do ČR v časovém horizontu až 12 měsíců.

Rádi Vám vytvoříme nabídku a poskytneme potřebné informační zázemí, laskavě zašlete Vaši poptávku na náš e-mail: info@mivina.cz