10 základních služeb MIVINA – Program Ukrajina
Poradna

10 základních služeb MIVINA – Program Ukrajina

23.03.2020

Se svými přibližně 44 miliony obyvateli má Ukrajina čtyřikrát větší populaci než Česká republika. Do její rozlohy o velikosti 603 700 km2 by se Česko vešlo téměř osmkrát, a to ani nemluvíme o kulturních odlišnostech. Nové zaměstnance byste bez znalosti zdejších specifik trhu práce hledali jen stěží. Proto jsme tu my – společnost MIVINA, která vám pomůže najít relevantní a loajální pracovníky. Co vám můžeme v rámci našeho základního balíčku služeb nabídnout?

1. Na Ukrajině zajistíme cílenou mediální kampaň

Relevantní uchazeče s potřebným vzděláním, znalostmi, zkušenostmi a dovednostmi oslovíme zacílenou marketingovou kampaní ve vybraných regionech přímo na Ukrajině. Vždy víme, kam se obrátit.

2. S ukrajinskými uchazeči zprostředkujeme komunikaci

Zprvu může být domluva mezi vámi a ukrajinskými zájemci o zaměstnání poměrně náročná. Počáteční jazykovou bariéru vám pomůžeme úspěšně překlenout.

3. Připravíme veškeré vstupní dokumenty

A to včetně jejich překladu do ukrajinštiny. O jaké konkrétní dokumenty jde?

 • Náborové propagační materiály
 • Smlouva o smlouvě budoucí pracovní
 • Různé písemné testy
 • Administrativní podpora při zajištění potřebných dokumentů, které zaměstnavatelé předávají společně se seznamem uchazečů garantovi programu Kvalifikovaný zaměstnanec při podání přihlášky zaměstnavatele v případě zamýšleného dlouhodobého pracovního vztahu, nebo v případě krátkodobého pracovního vztahu předávají příslušným úřadům v ČR
4. Zařídíme nábor zaměstnanců nejen na Ukrajině, ale i přímo u Vás ve firmě

Nábor pracovníků probíhá buď v našem vlastním českém náborovém centru ve Lvově, nebo u vás ve firmě v ČR. Vy u toho samozřejmě nemůžete chybět. Kandidáty si otestujete prostřednictvím osobního pohovoru, praktických zkoušek a lékařské prohlídky. Co všechno pro vás zajistíme?

 • Zpáteční leteckou přepravu z Česka do Lvova, v případě konání náboru u vás ve firmě v ČR mají zajištěnou dopravu ze Lvova na místo určení a zpět uchazeči o zaměstnání
 • Dopravu z letiště na hotel a zpět, v případě konání náboru u vás ve firmě v ČR mají pak zajištěnou dopravu z místa ubytování na místo výkonu náboru uchazeči o zaměstnání ve vaší firmě
 • Ubytování, stravování a pitný režim, při výkonu náboru u vás na firmě v ČR mají hrazené ubytování se snídaní a teplý oběd uchazeči
 • Prohlídku města Lvova včetně nákupu suvenýrů
 • Lékařskou prohlídku uchazečů o zaměstnání, v případě konání náboru u vás na firmě v ČR dle domluvy s vaším poskytovatele pracovně lékařské péče
 • Vyhotovení lékařské zprávy pro vašeho závodního lékaře v českém jazyce
 • Simultánní tlumočení soudně stanovenou tlumočnicí
 • Veškerou související administrativní podporu
5. Vyřízení vízových žádostí nechte na nás

S přípravou žádostí pro podání na Generální konzulát České republiky ve Lvově nebo na Velvyslanectví v Kyjevě si nelamte hlavu. Postaráme se také o příslušné jazykové překlady.

6. Vámi vybraným kandidátům jsme stále nablízku

Na Ukrajině provozujeme vlastní call centrum. Vaši budoucí zaměstnanci se tak mohou obrátit s důvěrou na naše školené specialisty, kteří jim všechny dotazy rádi zodpoví. Vaše budoucí zaměstnance doprovodíme k podání žádostí. Nemusí se tak ničeho obávat. Vše proběhne rychle a bez zbytečných komplikací.

7. Vaše budoucí pracovníky budeme učit česky

Zatímco vaši noví zaměstnanci čekají na vízum, nezahálíme. Na dálku je po Skypu vyučujeme český jazyk – základní mluvnici, gramatiku, ale i odbornou češtinu, kterou budou na pozici ve vaší firmě potřebovat. To vše na základě vámi dodaných dokladů. Rozsah výuky je 25 lekcí pro 45 minutách.

8. Zprostředkujeme také povinné zdravotní speciální cestovní pojištění 

Zprostředkování nutného pojištění a jejich předávání uchazečům v den, kdy jdou přebírat již vystavená víza.

9. Zajistíme organizovanou dopravu do Česka

Všechny vaše budoucí zaměstnance hromadně přepravíme ze Lvova do České republiky do města, kde budou pracovat. Každého z nich zavezeme na konkrétní místo jejich ubytování.

10. Zaplatíme veškeré administrativní poplatky

Uhradíme všechny poplatky spojené s podáním žádostí. Pro mnohé z vašich budoucích zaměstnanců jsou tyto částky totiž nedosažitelné. 

Nyní už jsou vaši noví ukrajinští zaměstnanci zdárně a legálně v České republice. Věříme, že budeme se spoluprací všestranně spokojeni.