Penam a.s.

Penam a.s.

1. Proč se rozhodli spolupracovat s naší společností?

Prvním impulsem byla rozhodně příznivá cenová nabídka ve srovnání s konkurencí, příjemné vystupování a srozumitelné vysvětlení celé problematiky.

2. Co konkrétně Vám přinesla spolupráce s naší společností?

Spolupráce se společností MIVINA, s. r. o. nám mezi lety 2017 – 2019 přinesla nástup 150 nových zaměstnanců.

3. Doporučili byste spolupráci s naší společností i jiným společnostem?

Spolupráci bychom ostatním společnostem mohli jen doporučit, kromě splnění všech smluvních podmínek nabízí MIVINA i nadstandartní pomoc při řešení problémů a velmi seriózní přístup k náhradě odhlášených pracovníků z Režimu Ukrajina a následné fakturaci.

4. Co Vás nejvíce překvapilo na Režimu Ukrajina a facilitačním programu Zaměstnaneckých karet?

Na Režimu nás nejvíce překvapila dlouhá doba vyřizování žádostí dotčenými ministerstvy. A snad úplně nejvíce nás překvapila nejednotná rozhodovací praxe jednotlivých OAMP a dokonce i jednotlivých úředníků v rámci jednoho OAMP; čili schválí-li Vám něco v Přerově nečekejte, že automaticky schválí to samé i v Brně. Nejvíce se tato rozdílnost projevovala v Řízeních o prodloužení platnosti zaměstnaneckých karet.

5. Co byste doporučili kolegům z jiných společností, na co by se měli předně připravit?

Určitě bychom doporučili se do Režimu Ukrajina zapojit, ale předem byste se měli obrnit trpělivostí nad dlouhou dobou potřebnou k vyřízení. Oproti rychlému dodávání pracovníků pochybnými agenturami však máte jistotu legálního pracovníka až na dva roky. Určitě byste neměli podcenit přípravu na překonání jazykové bariéry například vytvořením slovníčků pro nové zaměstnance a stávající vedoucí zaměstnance, kurzy českého jazyka a hlavně překlady pracovněprávních dokumentů do ukrajinštiny.

 

Mgr. Nicol Červencová
specialista náboru

 

Společnost PENAM, a. s.
Web: https://www.penam.cz/